Makijaż krok po kroku. Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Do efektownego makijażu potrzebne są nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale też piękne rzęsy. Jeśli nie jesteśmy zadowolone z wyglądu tych naturalnych, zawsze możemy zdecydować się na ich jednorazowe przedłużenie. Jak samodzielnie przykleić sztuczne rzęsy?
Na co dzień, aby podkreślić spojrzenie, wystarczy dobra maskara. Jednak znalezienie takiej, która jest maksymalnie trwała, świetnie zagęszcza, wydłuża i podkręca rzęsy, a do tego się nie osypuje i nie rozmazuje, to trudne zadanie. Dlatego, kiedy zbliża się jakaś ważna uroczystość albo impreza, kobiety decydują się na przedłużanie lub przyklejenie sztucznych rzęs.
W tym artykule znajdziesz odpowiedź na najczęstsze pytania o sztuczne rzęsy. Jak je przykleić? Czy to bezpieczne? Czy można je założyć samodzielnie bez wizyty u kosmetyczki?
SZTUCZNE RZĘSY
Wyróżnia się wiele rodzajów sztucznych rzęs, ale najpopularniejsze są te na pasku lub w drobniejszych kępkach. Pojedynczych rzęs używa się jedynie do zabiegu przedłużania, ponieważ ich przyklejanie jest bardzo czasochłonne i wymaga od kosmetyczki odpowiednich umiejętności. Do jednorazowego przyklejenia zdecydowanie lepiej nadają się rzęsy na pasku lub kępki, które można doczepić np. tylko w zewnętrznych kącikach.
Wyróżniamy różne rodzaje sztucznych rzęs:
- ze względu na materiał: syntetyczne, jedwabne, z norek;
- ze względu na kształt: tradycyjne, artystyczne np. z ozdobnikami;
- a także ze względu długość, gęstość, kolor i podkręcenie.
Wybór marki sztucznych rzęs, ich fasonu i wszystkich innych parametrów zależy od nas. Weganki z pewnością wybiorą rzęsy syntetyczne, mimo że dużo naturalniej układają się rzęsy z futra norek. Podobnie sytuacja ma się z kształtem rzęs – jednym kobietom będą pasowały bardziej naturalne rzęsy, podczas gdy inne wybiorą dużo wyrazistsze i bardziej teatralne.
Samodzielnie czy u kosmetyczki?
Przyklejanie sztucznych rzęs może wydawać się trudne i skomplikowane. Z reguły udajemy się na taki zabieg do kosmetyczki. W salonach urody najczęściej jednak wykonuje się przedłużanie rzęs metodą 1:1 lub objętościowymi. To drogi i czasochłonny zabieg, który wymaga kilku ponownych wizyt na uzupełnianie rzęs i ich zdejmowanie.
Jeśli chcemy podkreślić swoje oczy sztucznymi rzęsami na pasku lub w większych kępkach, zdecydowanie lepiej zrobimy to w domu. Zwłaszcza że przyklejanie sztucznych rzęs nie jest trudne i wymaga minimum umiejętności manualnych. Klejenie rzęs w domu to dobry sposób na przetestowanie różnych materiałów i klejów. Może sprawdzić, czy coś nas nie uczula i jakie opcje są dla nas najlepsze.
Przyklejanie rzęs w domu – zalety:
- kosztuje to dużo mniej niż przedłużanie w salonie,
- sztuczne rzęsy na pasku przykleja się bardzo szybko,
- możemy założyć je i zdjąć, kiedy tylko chcemy,
- to jednorazowe rozwiązanie idealne na imprezę,
- mamy okazję do testowania różnych rozwiązań.
JAK PRZYKLEIĆ SZTUCZNE RZĘSY?
Zanim zaczniemy, zaopatrzmy się w niezbędne akcesoria do przyklejania sztucznych rzęs. Niezbędny jest klej do rzęs. Przyda się też pęseta, która ułatwi wyciąganie rzęs z opakowania, przymierzanie do powiek i przyklejanie. Inne potrzebne akcesoria to m.in. małe nożyczki do skracania paska, zalotka do podkręcania naturalny rzęs i opcjonalnie maskara, którą możemy później przyciemnić rzęsy naturalne i sztuczne, a także je ze sobą utrwalić.
Krok 1.
Na początek wykonujemy cały makijaż oczu wraz z podkreśleniem linii rzęs ciemną kredką lub eyelinerem. Przyklejenie sztucznych rzęs to ostatni etap makijażu. Zanim to zrobimy, należy podkręcić naturalne rzęsy zalotką.
Krok 2.
Przed pierwszym przyklejeniem nowych rzęs przymierzamy je do powieki i skracamy pasek odpowiednio do potrzeb. Wzorcowo sztuczne rzęsy powinny zaczynać się 1-2 mm przed wewnętrzną krawędzią tęczówki i kończyć się 1-2 mm przed zewnętrznym kącikiem, aby nie utrudniać powiekom ruchów. Pasek rzęs wcale nie mieć takiej długości, bo ciekawe efekty daje też przyklejanie połówek rzęs lub jeszcze mniejszych kępek.
Krok 3.
W kolejnym kroku nakładamy odrobinę kleju na całą długość paska. Nie należy się obawiać, że klej jest biały – nie będzie go widać, bo większość klejów do rzęs po zaschnięciu robi się bezbarwna. Przed przyklejeniem rzęs to powieki trzeba odczekać 30-40 sekund, aby klej nieco podsechł.
Krok 4.
Posługując się pęsetą i dociskając lekko np. palcami, przyklejamy sztuczne rzęsy jak najbliżej linii naturalnych rzęs. Do momentu całkowitego wyschnięcia kleju możemy wprowadzać drobne poprawki i korygować mocowanie paska.
Krok 5.
Na koniec możemy pomalować rzęsy, które przykleiliśmy do naturalnych włosków, cienką warstwą maskary. To opcjonalny zabieg, który pozwala lepiej umocować rzęsy i połączyć je z naturalnymi dla bardziej naturalnego efektu.
Dodaj komentarz